Srebrna biżuteria: naszyjniki, pierścionki i bransoletki na każdą okazję

Odpowiednio dobrana biżuteria damska to gwarancja doskonale podkreślonego, promiennego wyglądu. Niezależnie od tego, czy chcesz uwydatnić swój dekolt efektownym srebrnym łańcuszkiem z wisiorkiem czy upięte w górę włosy za pomocą srebrnych kolczyków: biżuteria sprawi, że Twój „look” stanie się kompletny. Srebrna biżuteria damska doskonale nadaje się do codziennego użytku ze względu na swoją ponadczasową elegancję. Nie rzuca się tak mocno w oczy jak złoto, nie ustępując mu jednak ani trochę w kwestii estetyki. Srebro można nosić na co dzień i łączyć je na różne sposoby. Srebrna biżuteria nie jest droga a jej pielęgnacja nie robi trudności, co czyni ją nieskomplikowanym towarzyszem na wiele okazji. Biżuteria ze srebra to także doskonały wybór dla mężczyzn.

Niestety nie mamy tego, czego szukasz.
Może tutaj znajdziesz coś ciekawego:

Powściągliwie, a może drapieżnie? Twój „look” z dodatkiem srebrnej biżuterii

Pojedynczy srebrny pierścionek może znakomicie posłużyć jako symbol więzi między dwojgiem ludzi lub jako pierścionek zaręczynowy. Może również pełnić rolę efektywnego akcentu jako modna biżuteria. Jeśli chcesz połączyć srebrny naszyjnik z kolczykami, decydując się na zakup całego zestawu, na pewno nie popełnisz przysłowiowego faux pas. Skoordynowany styl wszystkich elementów znajdujących się w zestawie tworzy harmonijną, dyskretną całość. To idealne rozwiązanie na oficjalne okazje. Możesz również spróbować wyłamać się z utartych szlaków stylu i nosić przyciągającą wzrok srebrną bransoletkę w połączeniu ze złotym łańcuszkiem.
Próba: kryterium jakości

Próba: kryterium jakości

Przy zakupie srebrnej biżuterii możesz wybierać spośród wielu poziomów jakości. Często można spotkać się z tzw. srebrem wysokiej próby (tzw. srebro sterling): stop ten składa się z 92,5% czystego srebra, pozostałą część stanowią natomiast inne metale, takie jak miedź. Jakość ta potwierdzona jest stemplem próby 925 widniejącym na wyrobie biżuteryjnym. Tak zwana próba srebrnej biżuterii mieści się zwykle w przedziale od 625 do 999. Im wyższa jest ta liczba, tym bardziej wartościowe są pierścionki, naszyjniki czy bransoletki wykonane z badanego kruszcu. Jeśli w przypadku srebrnej biżuterii spotkasz określenie „rodowana”, oznacza to, że jest ona pokryta cienką warstwą rodu. Platynowy metal sprawia, że na biżuterii widnieje lekko niebieskawy połysk.
Wisiorki i kamienie w połączeniu ze srebrną biżuterią: cyrkonie i nie tylko.

Wisiorki i kamienie w połączeniu ze srebrną biżuterią: cyrkonie i nie tylko.

Srebrne łańcuszki, pierścionki i inne wyroby występują podobnie jak złota lub sztuczna biżuteria w wersjach ze zdobieniami wykonanymi ze szlachetnych kamieni. Szczególnie dużą popularnością cieszy się tu cyrkonia. Cyrkonia to nic innego jak sztuczny kryształ, który wyglądem przypomina diament, ale jest przy tym znacznie tańszy. Cyrkonia występuje w wielu kolorach i kształtach. Alternatywnym rozwiązaniem jest wybór srebrnej biżuterii z kolorowymi szklanymi kamieniami, które również są szlifowane w kształcie kryształów. Zdobią one pierścionki, naszyjniki, damskie kolczyki oraz bransoletki. Wisiorki do srebrnej biżuterii są wykonane w całości ze srebra lub też posiadają osadzone w niej kamienie.

Na co należy zwrócić uwagę podczas noszenia srebrnej biżuterii

Srebrne pierścionki lub inne elementy wykonane ze srebra mają jedną wspólną cechę: nieskazitelny połysk zachowują najlepiej przy prawidłowej pielęgnacji. Biżuterię należy przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w pudełku z aksamitną poduszką. W przypadku długotrwałego przechowywania najlepiej robić to w stanie hermetycznym. Na drzewku ozdobnym pełniącym funkcję dekoracyjną w mieszkaniu czy domu należy wieszać jedynie sztuczną biżuterię. Do czyszczenia biżuterii wykonanej z drogich kruszców należy używać specjalnej szmatki lub postępować zgodnie z naszymi wskazówkami dot. czyszczenia biżuterii.
Na co należy zwrócić uwagę podczas noszenia srebrnej biżuterii