Plastikowe naczynia: lekka, nietłukąca się alternatywa dla porcelany

Delikatny porcelanowy serwis i kryształowe kieliszki z pewnością prezentują się w elegancki sposób. Na niektóre okazje piękna zastawa jest jednak zbyt delikatna i zbyt ciężka. Na przykład podczas kempingu, przyjęcia w ogrodzie lub w przypadku niezaradnych dziecięcych rączek plastikowe naczynia będą lepszym wyborem. Waga wykonanych z tworzywa sztucznego talerzy i kubków jest niewielka. Są one ponadto bardzo odporne na stłuczenia. W zależności od materiału, praktyczna zastawa stołowa może być dostępna w wersji jednorazowej lub wielokrotnego użytku. Możesz więc wybrać odpowiednie nakrycie stołu w zależności od okazji.
Pojemnik termiczny
59,99
Talerze piknikowe, 2 sztuki
49,99
Sztućce piknikowe
39,99
Talerze piknikowe, 4 sztuki
39,99
Miski z pokrywkami, 2 sztuki
39,99
Miska z pokrywką
59,99
Plastikowe słomki, 4 sztuki
29,99
Wyprzedany
  • Woreczki na przekąski, 2 sztuki
49,99
24,99
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 24,99 zł
-50 %
Woreczki na przekąski, 2 sztuki
49,99
24,99
Wyprzedany
ostatnie sztuki
  • Miska do sałaty
39,99
34,99
Podgląd
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,99 zł
-12 %
Miska do sałaty
39,99
34,99
ostatnie sztuki
ostatnie sztuki
Miski piknikowe, 2 sztuki
79,99
ostatnie sztuki

Plastikowe naczynia wielokrotnego użytku – idealna zastawa dla dzieci oraz na wyjazdy

Niemowlęta i małe dzieci nie obchodzą się zbyt delikatnie z przyborami do jedzenia. Czasami kubek do picia pełni funkcję stołowej perkusji, ponieważ wydaje przemiły dźwięk. Plastikowe kubki i talerzyki poradzą sobie z takimi sytuacjami bez problemu, a jeśli nawet coś się zepsuje, materiał nie rozpryśnie się. Przekłada się to na bezpieczeństwo najmłodszych. Przy okazji biwakowania należy zwrócić uwagę na niską wagę plastikowych naczyń oraz fakt, że wytrzymują one wstrząsy podczas jazdy samochodem po wyboistych drogach. Zestaw składający się np. z czterech talerzy i czterech kubków do picia można uzupełnić sztućcami z tworzywa sztucznego wykonanymi z tego samego materiału wielokrotnego użytku.
Jednorazowe plastikowe naczynia na wielką imprezę

Jednorazowe plastikowe naczynia na wielką imprezę

Wysokiej jakości plastikowe zastawy stołowe są wykonane z melaminy lub polipropylenu, co pozwala na ich wielokrotne użytkowanie. Niedrogie naczynia jednorazowe nadają się natomiast dużo lepiej na imprezy ogrodowe i grillowe, w których bierze udział spora grupa osób. W przeciwieństwie do talerzy papierowych, plastikowe naczynia na przyjęcie zachowują dłużej swój kształt i nie dziurawią się pod wpływem wilgoci. Cena za sztukę jest niższa niż w przypadku produktów wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych, a Ty oszczędzasz wodę, płyn do mycia naczyń oraz czas potrzebny na ich umycie. Naczynia i sztućce wystarczy wyrzucić tuż po użyciu.
Pytanie dotyczące materiału: z jakich tworzyw sztucznych są wykonane plastikowe naczynia?

Pytanie dotyczące materiału: z jakich tworzyw sztucznych są wykonane plastikowe naczynia?

Plastikowe naczynia są wykonywane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Sporą popularnością cieszy się melamina. Jest to tworzywo nietłukące się, zawierające formaldehyd i melaminę. Te substancje mogą podrażniać skórę i błony śluzowe w temperaturze powyżej 70 stopni, dopóki jednak zastawa jest użytkowana w prawidłowy sposób zagrożenie nie występuje. O ile melaminę trudno odróżnić od porcelany gołym okiem, o tyle polipropylen (PP) jest skądinąd mniej atrakcyjny wizualnie. Można go jednak użytkować w wyższej temperaturze.

Plastikowe naczynia na przyjęcie i do codziennego użytku w wielu wzorach

Plastikowe naczynia są dostępne we wszystkich rodzajach motywów, w czystej bieli lub w kolorowych odcieniach. Pstrokate produkty z wesołymi motywami takimi jak balony, konfetti lub postacie zwierząt i bohaterów komiksów będą idealne na przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Na przyjęcia w ogrodzie z udziałem dorosłych polecane są monochromatyczne talerze i kubki z raczej prostymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak wzory kwiatowe czy kratka. Te ostatnie prezentują się bardzo harmonijnie na ogrodowym stole piknikowym. Do codziennego użytku na kempingu lub podczas pikniku dobrym wyborem będą ponadczasowe jednobarwne plastikowe naczynia.
Plastikowe naczynia na przyjęcie i do codziennego użytku w wielu wzorach