Schließen
Oświetlenie łazienkowe

Oświetlenie łazienkowe

Załaduj ponownie stronę albo spróbuj ponownie później.

Nie znalazłeś nic dla siebie?

Zapisz się do newslettera i bądź zawsze na bieżąco!
Zapisz się teraz

Spróbuj użyć innego określenia dla wyszukiwania.

Oświetlenie łazienkowe: dobre oświetlenie dostosowane do różnych potrzeb

Zimne światło o poranku lub delikatne, odprężające oświetlenie wieczorem: różne rodzaje oświetlenia zapewnią odpowiedni nastrój w łazience, stosownie do pory dnia. Odkryj w Tchibo wysokogatunkowe lampy łazienkowe i dowiedz się, jakie lampy najlepiej nadają się do łazienki.

Harmonijne oświetlenie łazienki: krok po kroku

Miks oświetlenia w łazience

Zasadniczo w łazience zaleca się zastosowanie połączenia różnych lamp, które w zależności od strefy, zapewniają odpowiednią jasność i barwę światła. Szczególnie korzystne jest umieszczenie z boku, przy lustrze bezodblaskowej lampy o temperaturze barwy co najmniej 4000 Kelwinów. Zapewni ona wystarczające oświetlenie do golenia lub makijażu. Przyjemną atmosferę w wannie zapewni natomiast ciepłe białe światło o temperaturze barwy poniżej 3000 Kelwinów.

Wybór żarówki

Dobrą lampę łazienkową charakteryzuje również wystarczająco jasna żarówka. Do łazienki zaleca się zarówno halogeny, jak i diody LED. Lampy LED mają tę zaletę, że są wyjątkowo trwałe i zużywają mniej energii przy takim samym natężeniu światła. O jasności świecenia lampy informuje ilość lumenów. Ogólnie za wystarczającą jasność światła w łazience uważa się około 300 lumenów na metr kwadratowy.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie lamp łazienkowych

Bezpieczeństwo

Wszędzie tam, gdzie oprawy mogą stykać się z wodą, wymagana jest specjalna ochrona. Dotyczy to w szczególności obszarów wokół prysznica, wanny i umywalki. O przydatności lampy do zastosowania w łazience decyduje stopień ochrony. W obszarze narażonym na zachlapanie należy stosować oświetlenie o stopniu ochrony co najmniej IP 44. Lampy nieprzeznaczone do obszarów o dużej wilgotności można stosować tylko zachowując odległość 60 cm od stref mokrych.

Montaż

Montaż nowej lampy w łazience może być dość skomplikowany - zwłaszcza gdy wymagane jest wiercenie w płytkach ściennych. Alternatywnie można wybrać oświetlenie łazienkowe przeznaczone do montażu bezpośrednio na lustrze lub w szafce łazienkowej. Zapewni ono oświetlenie kierunkowe dla Ciebie i Twoich akcesoriów. Skomplikowanego montażu unikniesz również decydując się na akcenty świetlne w postaci lamp zaciskowych.

Nasza obietnica dotycząca oświetlenia łazienkowego

Kupując w Tchibo oświetlenie łazienkowe online, możesz polegać na wysokiej jakości materiałów i starannym wykonaniu. Ten wyjątkowy standard jakości oznaczamy naszą pieczęcią TCM, która jest skrótem od "Tchibo Certified Merchandise". Lampy łazienkowe oznaczone tą pieczęcią podlegają regularnej kontroli wewnętrznej i zewnętrznej. Kolejną pieczęcią potwierdzającą jakość jest znak GS. Wyróżnia on produkty zgodne z ustawowymi normami bezpieczeństwa.