Schließen
Ein Zelt steht vor einer imposanten Bergkulisse.

Porady kempingowe

Bliskość przyrody i zew wolności: porady kempingowe na urlop pod chmurką.
Kemping wyzwala zew wolności. Przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze porady na idealny urlop na biwaku. W naszym poradniku znajdziesz nie tylko informacje o wyborze odpowiedniego namiotu, lecz także o gotowaniu pod chmurką.

Kemping dla początkujących: 10 najlepszych porad

Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia kempingowego, na pewno masz kilka pytań. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przydatne porady kempingowe dla początkujących. Dzięki naszym 10 poradom dobrze przygotujesz się na swoją wielką „wyprawę”!
 • Etap planowania: Jeśli urlop na kempingu ma trwać dłużej niż kilka dni, starannie go zaplanuj. Na wypadek złej pogody warto przygotować sobie plan B i zapytać również dzieci, na co miałyby ochotę.
 • Check-lista: Sporządź osobistą check-listę i odhacz na niej każdy zapisany punkt - nieważne, czy w wersji papierowej czy cyfrowej, na smartfonie. Dzięki przypominajce nie zapomnisz o żadnej ważnej sprawie.
 • Infrastruktura: Na pierwszy wyjazd tego typu warto wybrać większy ośrodek kempingowy z utwardzonymi miejscami parkingowymi, nowymi sanitariatami, sklepikiem lub małym marketem. Takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala na dzielenie się doświadczeniami z innymi osobami przebywającymi na kempingu.
 • Przegląd techniczny: Jeśli wynająłeś kamper lub przyczepę kempingową, koniecznie poproś wcześniej o przeszkolenie. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że utkniesz gdzieś w drodze i nie będziesz wiedział, jak napełnić zbiornik na wodę.
 • Ekwipunek kempingowy:.sprawdź jeszcze przed urlopem, w domu. Jeśli masz taką możliwość, rozbij namiot w ogrodzie, i zapoznaj się z działaniem kuchenki gazowej, dmuchanej karimaty itd.
 • Akcesoria kuchenne w podróży: Weź ze sobą akcesoria do zmywania: szczotkę, gąbkę, płyn do mycia naczyń i ściereczki kuchenne. Przydadzą się również miotła z szufelką, ręcznik papierowy, pojemniki do przechowywania i woreczki na śmieci, czyli rzeczy, które większość z nas i tak ma w domu.
 • Odzież: ciepła i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nawet jeśli liczysz na dwa tygodnie słonecznej pogody - zapakuj odzież na każde warunki, dzięki temu nie zmokniesz w deszczowy dzień. Pamiętaj! Wieczory mogą być chłodne.
 • Dojedź na miejsce odpowiednio wcześnie: Zaplanuj na dojazd odpowiednio dużo czasu. Wiele ośrodków kempingowych przydziela miejsca parkingowe przed południem. W takiej sytuacji nawet bez rezerwacji możesz wybrać sobie miejsce, a potem masz wystarczająco dużo czasu na rozbicie namiotu bądź rozstawienie przyczepy kempingowej.
 • Planuj posiłki: Posiłki i przekąski dla całej rodziny zaplanuj z dużym wyprzedzeniem, kupując odpowiednie zapasy. Świeże artykuły spożywcze możesz kupić na miejscu.
 • Zamykaj namiot, kampera i przyczepę kempingową: Pod nieobecność zawsze zamykaj wejście do namiotu bądź drzwi od kampera czy przyczepy. Dzięki temu do środka nie dostaną się ani pająki, komary ani kurz, a wnętrze nie zostanie zalane podczas ewentualnego deszczu.

Więcej praktycznych porad kempingowych

Wszystko do biwakowego gotowania

Dzięki naszym inspiracjom na szybkie biwakowe dania możesz natychmiast rozpocząć gotowanie i cieszyć się pysznościami na urlopie!
Sprawdź nasze porady i przepisy

Wybór odpowiedniego namiotu

Przedstawimy Ci różne rodzaje namiotów i podzielimy się poradami dotyczącymi ich rozbijania, pielęgnacji i przechowywania.
Przejdź do poradnika o namiotach

Przydatne akcesoria

Lampki, ładowarki i kuchenki turystyczne. W naszym poradniku znajdziesz informacje o najbardziej przydatnych gadżetach na biwak.

Wolny czas na świeżym powietrzu

Walizki i torby podróżne oraz wyposażenie kempingowe

ostatnie sztuki
 • Torba-lodówka
Wyłożona folią termiczną zapewniającą optymalne chłodzenie - odpowiednia na np. 6 butelek po 0,5 l
49,99
29,99
Podgląd
1