Schließen

Drodzy Miłośnicy kawowych specjałów,

nasza nowa, limitowana edycja kawy pochodzi z północno-zachodniej Gwatemali, z regionu Unión Cantinil, leżącego niedaleko meksykańskiej granicy, gdzie uprawiana jest na wysokości od 1.500 do 1.800 m npm.

Wyjątkowe w tutejszej uprawie kawy jest to, że owoce kawy zbierane są ręcznie dopiero wtedy, gdy są bardzo dojrzałe i mają barwę czerwonego wina. Po zbiorach wiśnie kawowca suszone są w tradycyjny i naturalny sposób na słońcu. Ponieważ nasłoneczniona powierzchnia tego górzystego i cienistego regionu jest bardzo ograniczona, podczas suszenia wykorzystuje się każdy wolny centymetr podłoża. Owoce suszy się zatem na dachach, małych tarasach i płaskich wzgórzach. By ziarna kawy były równomierne wysuszone, ręcznie się je przewraca.
Żyjąca tam fauna i flora, lasy oraz żyzne gleby sprawiły, że ten piękny zakątek jest wyjątkowym miejscem na uprawę jedynej w swoim rodzaju kawy. W tym tropikalnym środowisku jak ryba w wodzie czuje się również żabiru amerykański, imponujący ptak należący do rodziny bocianów, których populacje można zaobserwować nad rozlewiskami, w pobliżu pól kawowych. To właśnie jemu zawdzięcza swoją pięknie brzmiącą nazwę nasza kawa Rarität.
Tak wielkie poświęcenie sprawia, że ziarna kawy rozwijają swój czekoladowy aromat, który zachwyci każdego.

Słoneczne pozdrowienia z Ameryki Środkowej,
Markus Meusburger

Specjalista ds. kawy Tchibo
 
Wyprzedany
  • Rarität »Jabiru Guatemala« - 500 g Całe ziarna
Wyrazisty i intensywny smak, z nutami suszonych winogron i czekolady
Intensywność:46
49,99
zł/kg 99,98
 
Mocny i intensywny smak, z aromatyczną nutą gorzkiej czekolady
Intensywność:56
od17,99
zł/100g 22,49
Podgląd

Wyjątkowe aromaty -
dzięki naszej limitowanej kawie Premium

Udaj się w niezwykłą podróż dookoła świata i odkryj wyjątkowe smaki i aromaty - dzięki naszej cyklicznej ofercie kaw Rarität. Nieważne, czy wybierzesz kawę parzoną ręcznie, czy kawę Grand Classé przyrządzaną w ekspresie do kawy Cafissimo: poznaj różnorodne rodzaje kaw pochodzących z wybranych plantacji tworzących tzw. pas kawowy, których ziarna zbierane są ręcznie, a następnie bardzo starannie przetwarzane, dzięki czemu zachwycają niezrównanym smakiem. Ale to jeszcze nie wszystko: wszystkie edycje naszej limitowanej kawy Premium pochodzą ze zrównoważonych upraw i wspierają różne projekty społeczne i ekologiczne realizowane w danym regionie, w zależności od danego znaku jakości, jakim są wyróżnione.
Weltkarte, die den Kaffeegürtel abbildet

Wyjątkowa kawa to wyjątkowy smak.

Każda edycja to bogaty świat aromatów - owocowych, pikantnych, orzechowych, czekoladowych, słodkich i kwiatowych - gwarantujący niezwykłą przyjemność picia kawy. Opakowania kaw utrzymane są w kolorze poszczególnych profili smakowych, a umieszczone na nich kolorowe koło nut smakowych pozwala na pierwszy rzut oka poznać wiodące nuty smakowe danego rodzaju limitowanej kawy Premium. Nasze kawy Premium zawdzięczają swoje niezwykłe i delikatne aromaty nie tylko warunkom środowiskowym, w jakich są uprawiane, np. rodzajom gleb, wysokości uprawy i klimatowi, lecz również metodom uprawy, palenia oraz przyrządzania.

Kawowe bestsellery, które zachwycają nawet kilka razy w roku.

Zgodnie z kalendarzem upraw oferujemy do 6 rodzajów kaw Rarität w ciągu roku. Niektóre z nich dostępne są również jako kapsułki Cafissimo Grand Classé. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy na naszych klientów czeka wyjątkowa niespodzianka: kawy Premium z najlepszych regionów uprawy w wyjątkowych opakowaniach, których kolorystyka wskazuje na miejsce ich pochodzenia. Pojemniki na kawę to nie tylko prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, lecz również wspaniała ozdoba do każdej kuchni i sposób na szczelne przechowywanie ulubionej kawy bez utraty jej aromatu, aby delektować się jej idealnym smakiem.

Nasza propozycja

Do ręcznego zaparzenia idealnej kawy Rarität polecamy nasz ceramiczny filtr firmy HARIO wraz z odpowiednim filtrem papierowym. Idealnym uzupełnieniem tego zestawu jest elektryczny młynek do kawy oraz elektryczna konewka do kawy z indywidualną regulacją temperatury wody. Idealną kawę o wyjątkowym aromacie można przyrządzić również z kapsułek Grand Classé w ekspresie do kawy na kapsułki Cafissimo, np. model Cafissimo easy.
 
  • Elektryczny młynek do kawy z możliwością ustawienia stopnia zmielenia
Dzięki temu uniwersalnemu młynkowi do kawy z wbudowaną wagą zawsze osiągniesz profesjonalny rezultat mielenia.
299,99
Podgląd
 
  • Elektryczny czajnik typu konewka, ok. 800 ml
Idealną temperaturę można dobrać zarówno indywidualnie, jak i za pomocą sześciu ustawień wstępnych i jest ona utrzymywana na stałym poziomie przez cały proces przygotowania.
279,99
Podgląd
 
  • Dzbanek ze szkła borokrzemowego, ok. 600 ml
Szklany dzbanek jest doskonałym uzupełnieniem filtra ceramicznego (dripa)
99,99
Podgląd
 
"Pour Over": proste ręczne parzenie dla świeżej, aromatycznej kawy
39,99
Podgląd