Schließen

Drodzy Miłośnicy kawy Rarität,

Costa Rica – żadna inna nazwa nie pasuje bardziej do tego fascynującego kawałka Ziemi.

„Bogate wybrzeże” pomiędzy Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim zachwyca różnorodnością egzotycznych zwierząt i roślin, a także jest ojczyzną jednej z najlepszych kaw na świecie. Niewielki region Tarrazú w prowincji San José zyskał już międzynarodową sławę jako miejsce pochodzenia wielu kawowych specjałów. To właśnie stad, z samego serca Tarrazú, wywodzi się także nasza nowa kawa Rarität. Pochodzi ona z rodzinnej farmy „Mata de Caña”, co oznacza „trzcina cukrowa” – i doskonale pasuje do słodkiego smaku tej wyjątkowej kawy.
Na bogatych w składniki odżywcze glebach sąsiednich wulkanicznych pasm górskich Cordillera de Talamanca dojrzewają szlachetne owoce arabiki, które od samego początku są w najlepszych rękach. Farmerka Ana i jej rodzina zwracają szczególną uwagę na przyjazne dla środowiska metody uprawy i uczciwe warunki pracy, zawsze w celu uzyskania najlepszej jakości kawy.

„Słoneczne pozdrowienia z Ameryki Środkowej!"
Twój Markus Meusburger

Specjalista ds. kawy Tchibo
 
Wyprzedany
  • Rarität »Mata de Caña Costa Rica« - 500 g całe ziarna
Słodka i łagodna kawa premium z nutami syropu z agawy i papai
Intensywność:36
49,99
zł/kg 99,98

Nasze limitowane edycje kaw

Uprawiane na plantacjach najlepszych plantatorów, ręcznie zbierane, o bogatym i zróżnicowanym smaku i tylko do wyczerpania zapasów - oto nasze kawy Rarität do ręcznego parzenia i kapsułki Grand Classé do ekspresów Cafissimo! Wszystkie edycje naszych kaw Rarität pochodzą ze zrównoważonych upraw i wspierają różne projekty społeczne i ekologiczne realizowane w danym regionie, w zależności od danego znaku jakości, jakim są wyróżnione.
Weltkarte, die den Kaffeegürtel abbildetKawa kawie nierówna

Każda edycja to niezrównany smak i bogaty świat aromatów: owocowych, pikantnych, orzechowych, czekoladowych, słodkich i kwiatowych. Koło aromatów Tchibo pomoże Ci przy wyborze aromatu kawy Rarität i Grand Classé: każde opakowanie jest starannie zaprojektowane i wyróżnia się określonym kolorem odpowiadającym konkretnej kompozycji smakowej. Czerwone opakowanie kryje w sobie kawę o wyjątkowo owocowym smaku.

Zestawienie naszych dotychczasowych edycji kaw Rarität

Zgodnie z kalendarzem upraw w ciągu roku możesz poznać aż siedem edycji kaw Rarität i Grand Classé.