Szklanki we wszystkich wzorach i kolorach

Nie trzeba długo tłumaczyć, do czego służą szklanki. Jako że funkcjonalność często łączy się z pięknem, różnorodność dostępnych na rynku szklanek jest wręcz nieograniczona. Praktyczne i skromne, małe lub duże będą świetnie służyć na co dzień, podczas gdy te zgrabne i delikatne sprawdzą się na wielkie okazje. Wybieraj do woli pośród przezroczystych i kolorowych szklanek. Szkło to wspaniały materiał, który umożliwia wiele wariantów i kombinacji. Rozsiądź się wygodnie i kup szklanki pojedynczo lub w zestawie w sklepie online Tchibo. Niskie ceny gwarantowane!

Niestety nie mamy tego, czego szukasz.
Może tutaj znajdziesz coś ciekawego:

Właściwe szklanki na każdą okazję i napój

Pięknie zastawiony stół sprawia, że spożywanie posiłku to prawdziwe wydarzenie nawet w ciągu zwykłego dnia. Niezbywalną częścią tej celebracji są szklanki. Skromne szklanki to postawa wyposażenia każdej jadalni. Napełnisz je nie tylko wodą, ale także sokami i colą. Szklanki stylizowane na kieliszki są bardzo stylowe i wprowadzą do pomieszczenia iście świąteczną atmosferę. Jeśli oczekujesz gości, warto nakryć stół zarówno szklankami jak i kieliszkami do wina, by każdy sam mógł wybrać swój napój. Pamiętaj o tym, by przy kupnie szklanek sugerować się raczej tym, by pasowały one do wystroju twojego domu i do reszty zastawy, zamiast podejmować decyzję spontanicznie.
Dlaczego istnieje tyle rodzajów szklanek?

Dlaczego istnieje tyle rodzajów szklanek?

To fakt, że istnieje wiele różnych kształtów szklanek. Nie jest to jednak jedynie sprawa stylu i wyglądu. Wiele win i napojów alkoholowych musi “oddychać”, by w pełni uwolnić swój smak. Pomagają im w tym najlepiej okrągłe naczynia. Ponadto, kształt szklanki ma wpływ na wprowadzenie napoju do twoich ust. Zależy od nich na przykład to, które kubki smakowe będą aktywowane. Nawet jeśli nie jesteś smakoszem wina lub twoja kuchnia albo domowy budżet nie pozwalają Ci na wielkie eksperymenty oraz kolekcjonowanie szklanek w witrynach, jest kilka rodzajów tego naczynia, których nie powinno u Ciebie zabraknąć. Obok dużych szklanek na wodę lub sok miej w domu kilka kieliszków do wina i szampana oraz szklanek do piwa.
Jak duże powinny być szklanki?

Jak duże powinny być szklanki?

Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć konkretną liczbą. Zależy to od gustu i to wręcz podwójnie: przy wyborze wielkości szklanki pomyśl, co chcesz z niej pić i jaka wielkość ci się podoba. Szklanki na wodę lub sok pomieszczą zazwyczaj 0,2 do 0,3 litra napoju. Wiele osób preferuje jednak mniejsze szklanki, które łatwiej jest utrzymać w dłoni. Inni wolą ograniczyć dolewki do minimum. Szklanki do piwa mają zazwyczaj objętość 0,2 do 0,5 litra. Przy wyborze kieliszków do wina nie sugeruj się na tyle ich objętością, na ile kształtem, ponieważ nie powinieneś wlać w nie więcej napoju niż do najszerszego poziomu.

Szklanki i zmywarka do naczyń

Zazwyczaj szklanki możesz myć w zmywarce i bez problemu polerować. Z biegiem czasu mogą się one jednak stać matowe. Powodów na ten stan rzeczy jest wiele — od korozji, przez osadzający się wapń, aż do niewłaściwego dozowania płynu do naczyń. Brudne szklanki wyczyścisz ścierką zamoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem rozpuszczonej w niej łyżki szarego mydła. Ocet i kwas cytrynowy usuną natomiast wapń. Delikatne szklanki czyść najlepiej ręcznie. Sprawdź szeroką ofertę szklanek od Tchibo, których wysoką jakość potwierdza stempel TCM!
Szklanki i zmywarka do naczyń