Schließen
Szal kaszmirowy
Wyprzedany

Szal kaszmirowy

239,99 zł

129,99 zł

-45% - Oszczędzasz 110,00 zł

  • Dostępność: Produkt wykupiony
  • Dostarczenie: za pośrednictwem dostawcy
  • Wyjątkowo miękki i ciepły
  • Ok. 200 x 40 cm

Szal kaszmirowy

Nie bez przyczyny kaszmir zalicza się do najcenniejszych materiałów na świecie. Jest nieporównywalnie miękki i lekki, a przy tym niezwykle ciepły. Kaszmirowy szal łączy w sobie naturalne zalety tego szlachetnego materiału z ponadczasowym designem. Dzięki temu dodatek ten stanie się Twoim ulubionym towarzyszem na długie lata.

Kolor:
Szary

Materiał:
100% kaszmir

Wymiary:
Ok. 200 x 40 cm

Kaszmir

Niezwykle miękki i wyjątkowo lekki: cechy najlepiej charakteryzujące ten naturalny, ciepły materiał. Proces jego pozyskiwania wymaga bardzo dużo pracy, co czyni kaszmir materiałem ekskluzywnym. Do jego wytworzenia wykorzystuje się wyczesany podszerstek kaszmirskiej kozy. Im drobniejsza i dłuższa sierść i im większa jej zawartość, tym przędza kaszmirowa jest bardziej cenna. Jej struktura nadaje materiałowi niespotykaną miękkość i połysk. Kaszmir z przędzy dwuniciowej jest jeszcze cenniejszy. Wełna kaszmirowa jest bardziej delikatna, niż wełna owcza i stanowi jedno z najbardziej wartościowych włókien naturalnych na świecie – dlatego w naszych kolekcjach stosujemy 100% kaszmiru.

Pielęgnacja kaszmiru

Delikatna sierść kóz kaszmirskich przypomina z budowy i sprężystości włosy ludzkie. By zachować elegancję i formę kaszmiru na lata zalecamy przestrzeganie poniższych wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Pranie ręczne
Zaleca się pranie produktów z kaszmiru w chłodnej, najwyżej letniej wodzie i w środkach do prania delikatnego. Należy przy tym zwrócić uwagę, by materiał nie pozostawał zbyt długo w wodzie. Następnie należy porządnie wypłukać go w letniej wodzie. Produkt z kaszmiru należy rozłożyć na suchym ręczniku i ostrożnie nadać mu odpowiedni kształt. Następnie należy zawinąć go w ręcznik w celu wyciśnięcia nadmiaru wody.
W żadnym wypadku nie wolno kłaść kaszmiru na grzejniku ani na słońcu. Nie należy też wieszać kaszmiru do wyschnięcia na wieszaku, chyba że np. sweter jest za krótki i materiał powinien się rozciągnąć.

Prasowanie
Po praniu wyroby z kaszmiru powinno się prasować parą wodną. Należy przy tym zwrócić uwagę, by materiał był naciągnięty do odpowiedniego kształtu. Żelazko należy trzymać przez kilka minut w niewielkiej odległości od materiału. Ubrania z kaszmiru należy przechowywać w pozycji leżącej, najlepiej w worku w szafie, gdyż w pozycji wiszącej mogą ulec zniekształceniu.
Przed założeniem ubrania warto wywiesić na noc na świeżym powietrzu – takie przewietrzenie materiału sprawi, że materiał stanie się bardziej puszysty.

Jeśli na pulowerze pojawią się drobne materiałowe kuleczki, nie należy się tym przejmować, gdyż jest to naturalny proces. Można je łatwo usunąć przy użyciu wałka do czyszczenia ubrań lub szerokiej taśmy klejącej, można je też wyskubać ręcznie.

Wskazówki:
Żelazna zasada: najpóźniej po czwartym użyciu wyprać, albo po prostu przez noc porządnie wywietrzyć. Po noszeniu warto dać materiałowi odpocząć przez 24 godziny. Do prania w pralce produkt z kaszmiru wywrócić na lewą stronę i używać programu prania ręcznego „na zimno” – przy tym bęben należy napełnić tylko do połowy i wirować na niskich obrotach. Kto preferuje pranie ręczne, powinien używać zimnej wody i uważać, by materiał nie pozostawał w niej zbyt długo. Materiał należy kilkukrotnie wypłukać w czystej wodzie, ale nie wyżymać – mokry, ostrożnie wyciśnięty materiał zawinąć w ręcznik, a potem suszyć w pozycji leżącej.

Pielęgnacja

Wybielanie

Nie stosować wybielaczy

Suszenie

Nie suszyć w suszarce ani w suszarce bębnowej

Prasowanie

Prasować przy maksymalnej temperaturze stopy żelazka 110°C

Pranie chemiczne

Nie prać na sucho

Pranie

Prać ręcznie w temperaturze maksymalnej 40°C

Wskazówki:
Prać w proszku do prania wełny
Prać ręcznie

Jakość

Informacja dotycząca jakości

Znak jakości TCM oznacza doskonałą jakość produktu, staranny wybór i ekskluzywną produkcję. Wyłącznie po spełnieniu tych kryteriów produkt otrzymuje znak jakości Tchibo.

Zamówienie i dostawa

Numer zamówienia:

74720

Adres dostawy:

  • Adres na rachunku
  • Inny adres dostawy
  • Sklep

Ekskluzywny:

Dostępny tylko w sklepie internetowym

Zwroty:

30 dni na zwrot (nie dotyczy produktów spożywczych oraz kosmetyków). Pozostałe produkty można zwrócić drogą wysyłkową lub w dowolnym sklepie Tchibo (za wyjątkiem Outletów). W sklepach Tchibo nie przyjmujemy zwrotów produktów wielkogabarytowych oraz bielizny.

Nasz serwis:

Zakup bez ryzyka 30 dni na zwrot pocztą lub w sklepie. Nie dotyczy produktów spożywczych oraz kosmetyków. W sklepach stacjonarnych nie przyjmujemy zwrotów produktów wielkogabarytowych oraz bielizny. Aby uzyskać informację o sposobie zwrotu produktów wielkogabarytowych, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Tchibo.
Koszty wysyłki
Newsletter Tchibo Zapisz się na Newsletter
Dostawa przez firmę DPD Szybko i łatwo: DPD dostarczy Twoje zamówienie prosto do Twoich drzwi.
Produkt dostępny tylko online Ten artykuł jest dostępny wyłącznie online.
Nie ma go w ofercie sklepu Tchibo.
Ziarna TchiboCard Ziarna możesz wymienić online albo w sklepach stacjonarnych na atrakcyjne oferty.
Jesteśmy dostępni dla Ciebie 365 dni w roku godz. 8:00 - 22:00. Telefon 801 080 016 (z telefonów stacjonarnych opłata jak za połączenie lokalne, z telefonów komórkowych wg taryfy danego operatora)

W przypadku pytań dotyczących produktów:
Telefon 801 080 016 (z tel. stacjonarnych oplata jak za polaczenie lokalne, z tel. komórkowych wg taryfy danego operatora)
Zwroty Jeśli produkt nie odpowiada Twoim oczekiwaniom albo Tobie nie pasuje, przysługuje Ci prawo zwrotu w przeciągu 30 dni od otrzymania przesyłki. Nie dotyczy produktów spożywczych oraz kosmetyków. W sklepach stacjonarnych nie przyjmujemy zwrotów produktów wielkogabarytowych oraz bielizny.