Schließen

Czas na kawę

Od ponad 60 lat za marką Tchibo kryją się najlepsze kawy z całego świata. Ale czym cechuje się naprawdę dobra kawa? Objaśniamy, jak dokładnie przygotować kawowe specjały, informujemy o zrównoważonych uprawach, udzielamy porad w sprawie idealnego ekspresu do kawy i wielu innych.

Idelnie przyrządzona

Wyjaśniamy krok po kroku, jak idealnie przyrządzić kawę przelewową, espresso lub Caffe Crema.

Zaczynamy

Zrobione z ♥

10 przepisów z kawą: wypróbuj smak Caffè Corretto lub Café d´amour.

Spróbuj teraz

Który ekspres?

Wyjaśniamy, jakiego rodzaju kawy najlepiej użyć do eskspresów z filterm, z sitkiem lub na kapsułki.

Czytaj dalej

Dobrze zrobione

Duża część naszej kawy pochodzi z certyfikowanych, zrównoważonych upraw. Dlaczego jest to dla nas ważne?

Dowiedz się więcej

Historie dotyczące kawy

Różnorodność kapsułek Cafissimo

Cafissimo jest jedynym systemem kapsułek, który pozwala przygotować nie tylko doskonałe Espresso i Caffè Crema, ale również kawę filtrowaną i to wszystko za przyciśnięciem jednego przycisku.
Odkryj bogactwo smaków Cafissimo

Cafe do Brasil!

Brazylia to lasy deszczowe, karnawał w Rio i caipirinha. A czy wiesz, że ten największy kraj Ameryki Południowej jest też największym producentem kawy na świecie?
Odwiedź z nami Brazylię - kraj kawy

Jakie powinno być espresso?

Klasyczne espresso różni się od "normalnej" kawy nie tylko o wiele mniejszą filiżanką. Barista Tchibo Graziano Chessa wyjaśnia, o co chodzi.
Espresso: pod mocnym ciśnieniem

Jak zachować dobry smak kawy na dłużej?

Czy wiesz, jak ważne dla optymalnego aromatu kawy jest właściwe jej przechowywanie i jakie znaczenie ma przy tym jakość wody?
Przechowywanie i jakość wody

Ręcznie przyrządzana kawa

Parzenie kawy jak za czasów naszych babć: stary, dobry ceramiczny filtr stały wraca do łask. Zdradzamy kilka wskazówek, jak za jego pomocą przyrządzić kawę.
Przyrządzanie kawy za pomocą filtra stałego

Porada: koktail kawowy z lodami orzechowymi

Słodka pokusa: miód, likier kremowy, lody orzechowe i szczypta imbiru uszlachetnią ten koktail kawowy. Można się w nim zakochać!
Do przepisu

Przepisy na kawę Cafissimo

Posiadasz ekspres do kawy Cafissimo? Nie przegap tych kuszących przepisów na lato i zimę.
Szybko wypróbuj

Cold Brew - kawa na zimno

Cold Brew. Bardzo zimna i pyszna kawa w sam raz na lato! Czym jest „Cold Brew“ i w jaki sposób przygotowuje się ten modny napój? 5 pytań do Benjamina Widegreena, znawcy kawy Tchibo.
Do przepisu

Kawy Tchibo Privat Kaffee

Kawy Tchibo Privat Kaffee pozwolą Ci odkryć niezwykły smak pochodzący z najlepszych regionów. Każdy rodzaj kawy zapewnia nowe doznania i niepowtarzalny aromat. Udaj się z nami w aromatyczną podróż dookoła świata - od Afryki, przez Gwatemalę i Kolumbię, aż do Brazylii!
Odkryj kawy Privat Kaffee

Espresso i Caffè Crema

Amatorzy espresso cenią intensywny aromat i kremową piankę, tzw. cremę, „małej czarnej”. Dzięki ciemnemu paleniu espresso charakteryzuje się słabszą kwasowością niż inne kawy. Dobrą kawę Caffè Crema cechuje delikatne palenie, łagodny aromat i kremowa pianka. Odkryj kawy Tchibo – Espresso i Caffè Crema.
Odkryj niezwykły smak Espresso

Kawa na pobudzenie

Dlaczego właściwie kawa jest określana mianem środka pobudzającego? Zadaliśmy to pytanie dr Gerhardowi Bytof, biologowi i znawcy kawy, który od ponad 20 lat zajmuje się tymi szlachetnymi ziarnami i zawartym w nich bogactwem składników.
Pobudka z kubkiem ulubionej kawy!