Schließen

von

POZNAJ NASZE KAWY PALONE MIELONE:

Privat Kaffee

Aby stworzyć Tchibo Privat Kaffee, nasi eksperci wyselekcjonowali jedynie najlepsze plantacje Arabiki na świecie - trzy wyjątkowe regiony upraw: Brazylię, Gwatemalę i Afrykę Wschodnią. Rosnące na stromych stokach owoce Tchibo Arabica zbierane są ręcznie, ostrożnie, jeden po drugim.
   

Privat Kaffee, Brazil Mild, 250 g, kawa palona mielona

Łagodny smak, z lekką orzechową nutą
16,99 zł Quickshop zł/kg:  67,96

Privat Kaffee, Guatemala Grande, 250 g, kawa palona mielona

Delikatnie korzenny smak, z wykwintną nutą czekolady
16,99 zł Quickshop zł/kg:  67,96

Privat Kaffee, African Blue, 250 g, kawa palona mielona

Intensywny aromat, z lekką nutą czarnych porzeczek
16,99 zł Quickshop zł/kg:  67,96

Espresso Sicilia czy Milano?

Wolisz kawę z typowym sycylijskim charakterem, o pełnym smaku i intensywnym aromacie czy może delikatny owocowy smak, z subtelną nutą gorzkiej czekolady, który preferują mieszkańcy północnych Włoch?
  

Espresso Milano Style, 250g, kawa palona mielona

Delikatny owocowy smak, z subtelną nutą gorzkiej czekolady
17,95 zł Quickshop

Espresso Sicilia Style, 250g, kawa palona mielona

Pełny smak, intensywny aromat, z delikatną aksamitną pianką
17,95 zł Quickshop

Tchibo for Black ’N White

To idealna kawa, by delektować się nią zarówno czarną, jak i z mlekiem. Oferuje harmonię smaku i aromatu, dzięki doskonałej kompozycji, która zaspokaja wszelkie kawowe potrzeby. Tylko najlepsze ziarna poddawane są starannemu, powolnemu procesowi wypalania, by wydobyć z nich wyrazisty smak i aromat.
 

TCHIBO FOR BLACK ´N WHITE, 500 g, kawa palona mielona

Kawa o pełnym smaku, bez kwaśnej nuty
19,99 zł Quickshop

Tchibo Exclusive

Aby stworzyć wyjątkowy smak Tchibo Exclusive, nasi eksperci wybierają tylko najlepsze ziarna Arabiki dojrzewające powoli w wybranych regionach i dodają do nich nieco wyrazistych ziaren Robusty. Każdą partię ziarna wypalamy oddzielnie, by mieć pewność, że osiągnie idealną intensywność. W ten sposób wydobywamy pełnię aromatu ukrytego w każdym ziarenku.
 

Tchibo Exclusive, 500 g, kawa palona mielona

Perfekcja w każdym palonym ziarnie
23,99 zł Quickshop

Ręcznie filtrowana kawa dla maksymalnej przyjemność kawy filtrowanej

Potrzebną ilość kawy najlepiej świeżo zmielić - reguła kciuka: Na 125 ml wody mniej więcej jedna miarka kawy (ok. 7,5 g)
Gorącą, już niegotującą się wodę (ok. 92°C - 94°C) wlać aż zakryje kawę i zaparzyć przez ok. 30 sekund. Następnie pozostałą wodę dolać ruchami okrężnymi od zewnątrz do wewnątrz.
Rozkoszować się smaczną kawą: Puryści rozkoszują się swoją kawą filtrowaną bez niczego. Ale oczywiście w zależności od własnego gustu można dodać cukier, śmietankę albo mleko
1. Zanim doda się kawę, zlać papierowy filtr letnią wodą tak, aby pory zostały nawilgotnione, a smak własny papieru wypłukany. Wodę zebraną w kubku następnie wylać.

2. Idealny stopień zmielenia zależy od konkretnej kompozycji i własnego gustu. Prosta reguła: Im drobniej zmielona kawa tym bardziej aromatyczny smak.

3. Kawa składa się w 98% z wody - jakość wody ma znaczny wpływ na smak kawy. Woda do Twojej kawy nie powinna być ani zbyt twarda, ani zbyt miękka:
- Bardzo twarda woda z dużą ilością kamienia może zneutralizować kwasy kawy i spłycić przez to jej smak
- Zbyt miękka woda za to wypukla kwasy i gorzkie nuty
- Idealny stopień twardości leży pomiędzy 8 i 12
- Jeśli woda jest zbyt twarda, można ją przed sparzeniem kawy przez kilka minut lekko zagotować, założyć filtr do wody lub wykorzystać wodę niegazowaną z butelki

Wokół kawy filtrowanej

To czyni kawę filtrowaną Tchibo wyjątkową

/

Przechowywanie kawy

Puszka na kawę

Największymi wrogami aromatu kawy są tlen, światło i ciepło. Dlatego puszkę z kawą zawsze należy dobrze zamknąć. Idealne puszki na kawę są ze szkła, porcelany lub metalu i nie przepuszczają powietrza ani wilgoci.

Miejsce przechowywania

Kawę należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i wolnym od zapachów. Najlepiej w lodówce lub zamrażarce.

Przydatność do spożycia

Kawa mielona traci swój aromat w temperaturze pokojowej (mimo przechowywania w puszcze na kawę) w ciągu kilku dni. W lodówce zachowuje swój aromat dwa tygodnie, w zamrażarce nawet dwa-trzy razy tyle. Jeszcze dłużej chroni się aromat, przechowując kawę w formie całych ziaren Ziarno zamyka i chroni delikatne aromaty kawy niczym naturalny sejf.